Moderne Manieren

Reacties

januari/februari/maart 2006

Reageer op de adviezen of op de website via beste@beatrijs.com of door het invullen van het formulier. De reacties worden hieronder geplaatst, tenzij u er bezwaar tegen heeft.

Archief alle reacties

2005
oktober/november/december
juli/augustus/september
april/mei/juni
januari/februari/maart

2004
september/oktober/november
juli/augustus
april/mei/juni
januari/februari/maart

2003 (vanaf mei)
september/oktober/november/dec
juni/juli/augustus
mei

Januari 2000 - april 2003
Reacties 3
Reacties 2
Reacties 1

Zie voor meer reacties op de problemen die deze week in Trouw staan Beatrijs in Trouw.

Waarom  moet je volgens uw antwoord aan "misplaatst rouwbeklag" de overledene gekend hebben om de nabestaanden medeleven te kunnen betuigen? Het betreffende kind kan best ook een opa of oma of ander familielid hebben verloren en uit ervaring meeleven en ook zonder dat mag je toch je medeleven kenbaar maken. dat een kind dat anders (en bijvoorbeeld niet met een officiële rouwkaart) doet dan een volwassene lijkt me logisch. Waarop is het gebaseerd dat het medeleven onoprecht was? De kaart was waarschijnlijk  meer voor de klasgenoot bedoeld dan voor de moeder.

Saskia K.


Bij deze wil ik u meedelen dat ik bijzonder pijnlijk getroffen ben door een zinsnede in uw artikeltje "weg met dikte".U schrijft daarin aan het eind:"...en voor uzelf om u stiekem superieur te voelen". Bijzonder triest dat iemand die wellevendheid zo hoog in het vaandel heeft, zich zo denigrerend uitlaat over iemands uiterlijke verschijningsvorm. Is het u echt niet bekend dat er mensen zijn die bijv.door medicijngebruik dik zijn, of die een schildklierafwijking, een uitzonderlijk laag basaal-metabolisme of een andere aandoening hebben? U voelt zich superieur?

Mevr. I. H.


Wat is dat nou toch voor reactie op de uitnodiging om te komen koken. Ik vind dat u hier de aansluiting mist bij een maatschappelijke trend: er worden veel kookworkshops gehouden voor collega's of als avondje uit met vrienden. Koken is hip en samen prutsen in de keuken breekt het ijs. Juist als je elkaar niet zo goed kent is dat ideaal.
De uitnodiging voor het koken afslaan is echt ongelooflijk bot: het koken is nu juist de fun. Dat je dat faciliteert is het 'cadeautje' aan je gasten, ook voor gevestigde burgers. Het vraagt overigens best inspanning om dat voor te bereiden en klaar te zetten. En over het algemeen schaft men voor zo'n gelegenheid dure en bijzondere ingrediënten aan. Het lijkt dus in niets op een gezamenlijk bereide chili con carne in een studentenflat.

Ati W.


Ik las zojuist wat berichten op je site over huwelijksaanzoeken. Ik kwam laatst een site tegen: zeghetmeteenlied.nl die iets heels speciaals doen. Ze schrijven een lied op maat en dragen het op locatie voor. Dat moet dus een verassing worden voor de ander. Ik dacht ik laat het hier even achter misschien is het een leuke tip voor de lezers/bezoekers. Nou succes met je site!

Carla W.


N.a.v. uw bericht in "Trouw" van 7 januari jl. heb ik nog een idee als verjaardagscadeau voor de kleinkinderen: neem één kleinkind dat jarig is geweest, per keer een dagje of middagje mee uit, een kort reisje met de trein bijvoorbeeld. Veel kinderen reizen met hun ouders per auto. Extra aandacht van oma lijkt me reuze leuk, een oma kan voor haar kleinkind toch zoveel betekenen. Doe iets leuks, ook met een tiener, wat hij of zij leuk vindt. Vaak werken beide ouders en hebben ze het druk. Voor oma is het ook een dagje uit om bijvoorbeeld ergens een ijsje met het kind te eten of iets anders, waar tijd voor persoonlijk gesprek is. Het hoeft niet duur te zijn, wees een beetje creatief. Ik heb een familielid van ver in de zeventig jaar die dit al een tijdje doet en zij en haar kleinkind genieten er samen van.

Riet S.


Met grote interesse heb ik uw website bekeken en ben tot de conclusie gekomen dat ik al redelijk wat wist over gebruiken op bepaalde momenten, maar dat er genoeg te leren is voor mij. Misschien kan ik echter toch nog een (erg) kleine aanvulling geven op het antwoord onder het kopje rechts lopen. Tijdens mijn vakantie in Mexico kwam ook deze kwestie aan de orde. Volgens de Mexicaanse gebruiken is er niet een plaats te benoemen waar een man en vrouw moeten lopen ten opzichte van elkaar, maar wordt dat bepaald door de plaats waar gelopen wordt. De man kiest namelijk op het trottoir altijd voor de straatzijde en de vrouw voor de gebouwzijde, met als logica: de man staat tussen het gevaar (de weg) en de vrouw in. 
Verder kan ik alleen maar een compliment maken voor de informatie op de website. Leerzaam en in sommige gevallen erg vermakelijk. Ga zo door en met vriendelijke groeten,
 
Stefan S.